Україна здобула подвійний подіум на легкоатлетичному турнірі в Польщі: дві медалі в стрибках у висоту

"Золото" і "срібло" на рахунку Андрія Проценка та Богдана Бондаренка.Українські стрибуни у висоту оформили медальний "дубль" на Меморіалі Ірени Шевінської з легкої атлетики. "Золото" та "срібло" здобули Андрій Проценко та Богдан Бондаренко.В усіх дисциплінах Україна була представлена на турнірі трьома спортсменами: Андрій Проценко та Богдан Бондаренко змагалися в стрибках у висоту, Ольга Ляхова — в бігу на 800 метрів.

Бондаренко, чемпіон світу 2013 року, провів перший старт за 10 місяців у травні. Відтоді українець входив до топ-6 на змаганнях у Польщі та Німеччині. Турнір у Бигдощі став для нього третім від початку року.

Проценко ж провів свій перший старт літнього сезону на етапі Діамантової ліги в Італії у травні, де посів передостаннє, восьме місце. Від початку року Андрій ставав віцечемпіоном Європи в приміщенні на березневих змаганнях у Стамбулі.

Як виступили українці

Проценко без помилок подолав перші чотири позначки — від 2.07 метра до 2.21. Лише на планці у 2.25 українець не використав три спроби, закінчивши виступи на турнірі.

Андрій — єдиний, хто з першої спроби подолав 2.21 метра. Крім Проценка, планку взяв і Бондаренко, якому знадобилися дві спроби для здобуття "срібла".

На подіум із "бронзою" також зійшов Едгар Рівера — мексиканець, що став четвертим на ЧС-2017. Натомість останнє місце посів нідерландець Амелс Доуве, чинний чемпіон Європи в приміщенні.

Для Проценка це третя перемога від початку року (та перша — на відкритому стадіоні). Бондаренко ж востаннє здобував медаль у липні 2022-го — "срібло" на турнірі у шведському Седергамні.

1. Андрій Проценко (Україна) 2.21 метра
  2. Богдан Бондаренко (Україна) 2.21 м
  3. Едгар Рівера (Мексика) 2.17 м

Facebook / memorialirenyszewinskiej

Щодо бігу на 800 метрів, то Ольга Ляхова посіла п'яте місце в забігу з 12 учасницями. Переможницею стала представниця Ямайки Аделль Трейсі.

Андрій Проценко: що відомо

• 2.21 метра — найкращий результат Проценка на відкритих стадіонах з вересня 2022 року, коли українець виступив у фіналі сезону Діамантової ліги (2.24).
  • Від початку року стрибун провів свій другий турнір у Польщі. В лютому на турнірі в Лодзі в приміщенні Проценко виграв "бронзу" з результатом у 2.15 метра.
  • На всіх турнірах для триразового олімпійця "золото" в Бигдощі — сьома медаль різних ґатунків від початку 2023 року.