«Динамо» втрачає очки

Прем’єр-лігаБезумовно, центральним матчем 7-го туру чемпіонату УПЛ був матч у Запоріжжі між луганською «Зорею» і київським «Динамо». Так воно й було насправді. Вже на 36-й хвилині могло здатися, що результат зустрічі зрозумілий. Кияни забезпечили собі перевагу в рахунку у два м’ячі і мали б на досвіді довести гру до перемоги.

Та ба, ще до перерви «Зорі» вдалося сквитати один гол. Це майстерно розвів воротаря киян Бойка на добиванні Громов. А вже на 82-й хвилині після розіграшу кутового луганчани зрівняли рахунок. Відмінним ударом через себе захисник «Зорі» Абу Ханне не залишив Бойку жодних шансів. Взагалі, кінцівка матчу була за луганчанами. У них навіть траплялися моменти вирвати перемогу, що стало б цілком логічним результатом, виходячи зі статистики ударів по воротах (23 — у «Зорі» і лише 8 — у «Динамо»).

Втім, багато хто з уболівальників киян з цим не погодиться. Мовляв, зарахуй арбітр ще на 21-й хвилині матчу м’яч у ворота «Зорі» після відмінного удару зі штрафного у виконанні Циганкова, хтозна, як би розгорталися події на полі. Адже численні стоп-кадри свідчать на користь того, що рішення суддів було помилковим: взяття воріт було. Ось коли уболівальники киян пошкодували, що в УПЛ все ще не використовується система VAR.

А тим часом «Шахтар» здобув чергову впевнену перемогу. Цього разу перед ним не встояв «Олімпік» — 4:0. Виграш дозволив команді Луїша Каштру збільшити відрив у турнірній таблиці чемпіонату. Тепер найближчий переслідувач («Десна») відстає від гірників на 7 очок, а «Динамо», яке втрачає очки вже три тури поспіль, іде лише п’ятим і поступається «Шахтарю» вже 10 очками. Хоча у киян ще є гра в запасі з Маріуполем.

У звітному турі після чотирьох поспіль перемог нарешті виграв дебютант ліги «Дніпро-1». Команда Михайленка ви­рвала перемогу у ще одного новачка ліги «Колоса» з рахунком 2:1. Хоча по ходу гри господарям довелося відігруватися. А переможний гол Когут забив вже у компенсований час.

РЕЗУЛЬТАТИ ІНШИХ МАТЧІВ: «Десна» — «Карпати» — 0:0, «Ворскла» — «Олександрія» — 0:1, «Дніпро-1» — «Колос» — 2:1, «Львів» — «Маріуполь» — 0:1, «Олімпік» — «Шахтар» — 0:4, «Зоря» — «Динамо» — 2:2.

За матеріалами преси.

Друга ліга

«Кристал» — одноосібний лідер

В останній день серпня у групі Б чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги визначився одноосібний лідер. Ним став херсонський «Кристал», який у шостому турі грав у гостях з «Миколаєвом-2». Поєдинок завершився розгромною перемогою «Кристала», який забив у ворота суперників 7 (!) голів і пропустив лише один. У херсонців відзначилися Іван Гливий (двічі), Сергій Цой, Дмитро Бондаренко, Віктор Мартян, Андрій Барладим та Віталій Крєєв.

Тепер у активі «Кристала» 16 очок. На два очки менше у новокаховської «Енергії», яка в цей день зіграла унічию в Одесі з «Реал Фармою» — 0:0.

А ось сімферопольська «Таврія», яка нині базується у Бери­славі, поступилася в гостях «ВПК-Агро» з рахунком 0:3. У неї в активі 3 очки і 8-е місце у турнірній таблиці.

У середу, 4 вересня, наші команди грають вдома. «Кристал» приймає «ВПК-Агро» (Шевченківка), «Енергія» — «Гірник» (Кривий Ріг), а «Таврія» — «Авангард» (Краматорськ).

Вл. інформ.

Футзал

«Продексім» екзаменуватиме «ХІТ»

Діючий чемпіон України з футзалу свій стартовий матч сезону 2019/2020 проведе 14 вересня у Києві проти місцевого «ХІТа». Такою була воля жеребкування.

Наступного сезону за звання чемпіона в екстралізі поведуть боротьбу 9 команд. Через фінансові труднощі знялися зі змагань покровський «Титан» та запорізький «АРПІ Запоріжжя». До учасників чемпіонату у вищому дивізіоні приєднався срібний призер першої ліги минулого сезону сумський «Food Centre-Сум ДУ». А ось об’єднаний клуб «ІнБев/НПУ» (Житомир — Київ) змінив власну назву, і тепер він просто «ІнБев» (Житомир). До речі, отримав нову назву і вищий футзальний дивізіон у зв’язку з укладеним спонсорським контрактом з міжнародною букмекерською конторою Favbet. Тепер він називатиметься Favbet Екстраліга.

За волею жеребкування у стартовому турі 14 вересня зустрічаються: «ІнБев» (Житомир) — «Енергія» (Львів), «Кардинал-Рівне» — «Сокіл» (Хмельницький), «ХІТ» — «Продексім», «Епіцентр К Авангард» (Одеса) — «Ураган» (Івано-Франківськ). Сумська команда у першому турі вільна.

Щодо системи проведення чемпіонату. Вона залишилася такою, як і торік. Змагання пройдуть у два етапи. Спочатку — два кола з роз’їздами. За результатами 6 кращих команд з набраними очками між собою продовжать боротьбу за медалі. На другому етапі команди проводять ігри теж у два кола з роз’їздами.

Наш кор.

Турнір пам’яті фермера

У неділю 8 вересня у Нижніх Сірогозах на стадіоні «Скіф» про­йде традиційний міжрайонний турнір з футболу серед аматорських колективів пам’яті колишнього голови асоціації фермерів та приватних землевласників району Анатолія Васильовича Дудки. У попередніх змаганнях перехідний кубок вигравали команди «Тарпан» (Нижні Сірогози), «Світанок» (Сиваське), «Іскра» (Білозерка) та «Водовод» (Іванівка).

Цього разу у турнірі зголосилися взяти участь 8 команд. І серед них три вигравали почесний трофей: «Тарпан», «Світанок» і «Водовод». Не виключено, що якась з цих команд повторить свій успіх. Змагання пройдуть за олімпійською системою, по 25 хвилин тайм. Команда-переможець виходить до наступного етапу. І так — до фіналу. А там, як відомо, нічиєї не буває.